„Tříkrálové koledování v ulicích loni zhatila koronavirová epidemie, letos se však koledníci do ulic vrátí, samozřejmě za dodržení hygienických opatření,“ uvedla ředitelka šumperské Charity Jana Holubářová.
Dodala, že koledníci se budou pohybovat v ulicích měst a obcí do 16. ledna, lidé budou moci přispívat také prostřednictvím virtuální koledy, která běží na adrese www.trikralovasbirka.cz. „Dárci mohou směřovat své dary prostřednictvím PSČ do konkrétních měst a obcí,“ vysvětlila Holubářová. Pokud lidé koledníky nepotkají osobně, mohou také přispět do statických pokladniček. Jedna je umístěna v recepci Charity Šumperk v Jeremenkově ulici, jež je otevřena v pracovních dnech od 8 do 15 hodin, druhá na veřejných toaletách v jihozápadním křídle Pavlínina dvora ve Fialově ulici, které Charita provozuje, a poslední v kostele svatého Jana Křtitele, přístupném v době bohoslužeb.
„Na pátek 7. ledna pak chystáme Tříkrálový benefiční koncert v klášterním kostele, na němž vystoupí od 19 hodin Motýli Šumperk,“ přiblížila program ředitelka Charity. Aktuální informace k Tříkrálové sbírce a k akcím s ní spojeným jsou zveřejněny na webu šumperské Charity www.sumperk.charita.cz.