slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je sobota 14.9 a svátek má Radka

Aktuality:

Mažoretky ze Šumperka sklízejí úspěchy na mezinárodních soutěžích

16. 8. 2024 v 14:50 - Taneční a sportovní spolek Galaxie X Šumperk oslavuje neuvěřitelné úspěchy svých mažoretek na nedávných mezinárodních soutěžích. V roce, kdy spolek slaví svou 7. soutěžní sezónu, se mažoretky zúčastnily celkem šesti soutěží, včetně Mistrovství České republiky v Čáslavi, Mistrovství Evropy WAMT v Teplicích a Mistrovství světa WAMT v Crikvenici.

Starosta Miroslav Adámek a místostarostka Eva Kostecká přivítali úspěšné sportovkyně na radnici, kde jim pogratulovali k neuvěřitelným výsledkům. „Jsme rádi, že naše mažoretky a takhle skvěle reprezentují naše město na mezinárodním poli. Jejich úspěchy jsou důkazem houževnaté práce, odhodlání a talentu,“ uvedli. Na dotaz vedení města, které medaile si cení nejvíce, všechny mažoretky odpovídaly, že všechny mají zvláštní hodnotu a je těžké vybrat jednu konkrétní

O spolku a jeho nedávných výsledcích

Spolek Galaxie X Šumperk vznikl v roce 2017, nyní má za sebou již 7. soutěžní sezónu. Převážně se věnuje náčiní pom (třásně) a gymnastice, okrajově batonu (hůlka). Jsme členy mažoretkové federace ČMTF a dále mezinárodní asociace WAMT, která má sídlo v Chorvatsku.

V letošním roce se naše mažoretky zúčastnily celkem šesti soutěží, z nich tři byly vrcholové a to MČR v Čáslavi, ME WAMT v Teplicích a MS WAMT v Crikvenici. Naši soutěžní mažoretkovou skupinu letos tvořilo 26 mažoretek, zaměřujeme se hodně na sóloformace a k dětem přistupujeme individuálně. Letošní sezóna pro nás byla nejúspěšnější, což jsme si předtím říkali o té loňské sezóně.

Výsledky na MČR v Čáslavi:

• Kategorie byly rozdělené nejen dle věku a náčiní, ale také podle výkonnostního stupně na A (profi) a B (začátečníci). Mistrovské tituly mohou získat pouze soutěžící ve výkonnostní třídě A.

• 10 x získaly naše sestavy zlatou medaili z toho 4 x titul Mistra ČR (titul Mistr ČR získaly: Dita Fojtová za sólo pom classic děti, Elena Hrochová za sólo pom classic kadet, Monika Lefantová za sólo pom classic senior, Velká formace pom classic děti.

• 4 x získaly naše sestavy stříbrnou medaili z toho 2x titul 1.Vícemistr ČR(titul získaly Šarlota Miková za sólo pom show kadet, Taisija Sudíková a Šarlota Miková za duo mix kadet)

• 1x získaly bronzovou medaili

• ostatní sestavy se umístily v Top 10

Výsledky na ME WAMT v Teplicích

• Zúčastnily jsme se třídenního maratonu v Teplicích, soutěžily jsme po všechny tři dny, od rána do večera.

• Zde již nebylo rozdělení na výkonnostní stupně A a B, ale všechny mažoretky soutěžily v jednom výkonnostním stupni a navíc kvůli věkovým hranicím zde naše mažoretky z kategorie děti již soutěžily ve starší věkové kategorii a to jako kadetky.

• 8 x jsme získaly titul Mistr Evropy (Šarlota Miková – sólo pom show kadet, Nicol Nerguti – sólo strutting junior, Monika Lefantová – sólo strutting senior, Taisija Sudíková a Šarlota Miková – duo mix kadet, minimix kadet, defilé pom show kadet, defilé pom show junior, mini pom traditional senior

• 5x jsme získaly titul 1.Vícemistr Evropy (minipom classic kadet, minipom classic junior, mini pom classic senior, Elena Hrochová – sólo pom classic kadet, Monika Lefantová – sólo pom classic senior)

• 4x jsme získaly titul 2.Vícemistr Evropy (Mariana Hrochová – sólo pom show děti,Nicol Nerguti – sólo pom classic junior, Izabela Miková a Adriana Cikrytová – duo pom classic kadet, mini pom show kadet)

• v Top 6 se umístily další tři naše sestavy

• 12. místo získala Marie Dvořáčková za sólo pom show kadet

• 16. místo získala Izabela Miková za sólo pom show kadet

• naše ostatní sestavy se umístily v TOP 10

Výsledky na MS WAMT v Crikvenici Chorvatsko

Rovněž třídenní soutěž v termínu 28. – 30.6.2024.

• 9x jsme získaly titul Mistr světa (Monika Lefantová – sólo pom classic senior, Elena Hrochová – sólo pom classic kadet, Mariana Hrochová – sólo pom show děti, Nicol Nerguti – sólo strutting junior, Monika Lefantová – sólo strutting senior, Taisija Sudíková a Šarlota Miková – duo mix kadet, mini mix kadet, defilé pom show kadet, defilé pom show junior)

• 6x jsme získaly titul 1.Vícemistr světa (Šarlota Miková – sólo pom show kadet, mini pom classic kadet, mini pom classic junior, mini pom classic senior, mini traditional pom senior, Velká formace traditional pom kadet)

• 2x jsme získaly titul 2.Vícemistr Světa (Nicol Nerguti – sólo pom classic junior, Rozárie Smažáková – sólo pom classic kadet)