Na radnici se nejprve setkal s vedením města, starostou Tomášem Spurným a místostarostkou Martou Novotnou, i s řediteli kulturních institucí.
Starosta města seznámil Jana Žůrka s oblastí kultury ve městě, s rozsahem finančních prostředků, kterými město kulturu dotuje, ale také s největšími akcemi, jež jsou hojně navštěvované nejen místními obyvateli, ale lidmi ze širokého okolí i ze zahraničí. Vyjádřil také víru, že současné vedení Olomouckého kraje bude více myslet na města a obce na severu a zajistí tak spravedlivé a rovnoměrné rozdělování dotací.
„Děláme všechno proto, aby naše kulturní instituce žily, aby se mohly konat akce, které dělají Šumperk Šumperkem,“ uvedla místostarostka Marta Novotná, která podotkla, že s budoucí podporou kraje to bude mít město snazší.
„Olomoucký kraj momentálně patří mezi nejzadluženější kraje v České republice. Úsporná opatření roku 2021 se dotknou mnoha oblastí a také dotačních titulů, ale mohu vás ujistit, že podpora vašich kulturních institucí bude minimálně ve stejné výši jako v letošním roce,“ uklidnil přítomné ředitele Jan Žůrek. Zároveň sdělil, že by rád do kultury dostal více peněz také z nejrůznějších fondů Evropské unie.
Zdůraznil, že udělá vše pro to, aby kultura zůstala pro lidi dostupná. „Zároveň je třeba rozdělovat peníze z dotací tak, aby se dostaly tam, kde jsou opravdu potřeba. Velice mne například překvapilo, že zdejší divadlo má nejnižší dotace ze všech divadel v kraji,“ podotkl krajský radní.
Z radnice pak krajský radní zamířil přímo do jednotlivých kulturních organizací, aby si osobně prohlédl divadlo, dům kultury, Galerii Jiřího Jílka, kino a Městskou knihovnu T. G. Masaryka. Ocenil, že Šumperk žije kulturou, a navíc má potenciál přilákat na akce jako je festival Blues Alive, Klášterní hudební slavnosti, Džemfest nebo Mezinárodní folklorní festival veřejnost i z širokého okolí.