Otevřena bude opět mykologická poradna, vedená T. Tejklovou, L. Zíbarovou a D. Dvořákem. Návštěvníci si budou moci nechat své houby odborně určit a mohou také poskytnout své nálezy k vystavení. „Aby byla zajištěna pestrá škála exponátů, prosíme širokou veřejnost o podporu výstavy, a to sběrem hub k vystavení. Uvítáme jakékoliv čerstvé druhy hub. Lidé je mohou odevzdávat v pokladně muzea během středy 8. září, nebo je mohou donést přímo na výstavu,“ řekla tisková mluvčí muzea Eva Šebestíková. Zdůraznila, že lidé by houby měli přinášet neočištěné a neokrájené, ideálně doplněné údajem o lokalitě a biotopu či okolo rostoucích dřevinách. „Prosíme také o uvedení jmen sběratelů, neboť vzácné či méně běžné druhy hub budou po skončení výstavy zaherbářovány,“ doplnila Šebestíková.
Výstava proběhne v předsálí Rytířského sálu. Protože budou vystaveny živé houby, je její konání časově omezeno na pouhé tři dny. Ve čtvrtek a v pátek bude otevřena od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.
V rámci doprovodného programu proběhne také přednáška mykoložky Terezy Tejklové nazvaná Houby jedlé a jim podobné jedovaté. Uskuteční se ve čtvrtek 9. září v 17 hodin v přednáškovém sále muzea.