„Konkrétně se projekt týká počátečního vzdělávání v oblasti gastronomie, hotelnictví, turismu a souvisejících služeb, a to prostřednictvím využití stávající spolupráce institucí počátečního vzdělávání s aktéry na trhu práce a jejího kvalitativního rozšíření prostřednictvím zavádění inovativních metod spolupráce,“ uvedla ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Andrea Závěšická.
Na deseti partnerských školách v Olomouckém a Moravskoslezském kraji budou v rámci projektu realizovány celkem tři klíčové aktivity, které jsou hlavními nástroji pro dosažení cílů projektu. Primárním nástrojem bude tzv. domácí mobilita, spočívající ve výměnných studijních pobytech skupinek žáků v rámci partnerských škol. Další aktivitou je zapojení úspěšných odborníků z praxe do výuky na jednotlivých školách. Díky této praktické aktivitě získají žáci know-how od předních specialistů na danou problematiku. V neposlední řadě rozvinou žáci své podnikatelské schopnosti pomocí tzv. „studentských minipodniků“, v jejichž rámci mohou realizovat vlastní podnikatelský záměr.
Projektu se zúčastní minimálně 472 žáků daných oborů na partnerských středních školách. Projekt je inovativní v zavádění nových metod do výuky na středních školách zaměřujících se na skupiny oborů 65 a 29, tedy obory s přímým vztahem na oblast cestovního ruchu, jednoho z perspektivních odvětví českého hospodářství. Projekt „Praxe pro život“ je financován Evropským sociálním fondem (ESF) a státním rozpočtem ČR.