zataženo zataženo, 22°C

Dnes je pondělí 8.7 a svátek má Nora

Aktuality:

Šumperští stolní tenise uspěli na mezinárodním turnaji v Nyse

1. 7. 2024 v 15:10 - Reprezentanti Table Tennis Clubu Šumperk a zástupci města Šumperka se poslední červnový víkend zúčastnili polsko-německo-českého turnaje ve stolním tenise, který se konal v rámci projektu „Sport bez hranic“. Soutěž hostilo město Nysa a vedle šumperského klubu se turnaje zúčastnil také německý TG Nieder-Ingelheim Tischtennis.

Hlavní hvězdou turnaje se stal Artur Ikoniak z hostitelského města, přesto naši hráči podali silné výkony a obsadili nejvyšší pozice v celkovém hodnocení. To zdůraznilo kvalitu šumperského stolního tenisu. Celá akce poskytla vynikající příležitost pro sportovní i kulturní výměnu mezi třemi zeměmi. Turnaj byl vyvrcholením víkendové návštěvy, během které účastníci měli možnost prohlédnout si turistické atrakce Nysy, ale také relaxovat u Nyského jezera. Velký dojem na sportovce z Německa udělaly tamější investice včetně nově postaveného atletického stadionu a moderního přestupního terminálu.

Starosta Nysy Kordian Kolbiarz a radní Šumperka Valerie Hrubá, zodpovědná za oblast energie a Smart City, byli přítomni jak na turnaji, tak na slavnostním ceremoniálu, kde byly předány pamětní medaile a poháry. Paní Hrubá vyzdvihla význam takových mezinárodních akcí pro posílení vztahů a spolupráce mezi partnerskými městy. „Projekt Sport bez hranic, který podporuje starosta Nysy a starosta nyského okresu od roku 2012, je důležitým prvkem pro udržování a rozvíjení mezinárodních sportovních a kulturních vztahů,“ řekla Regina Stajak z pořádajícího Spolku přátel partnerských měst Nysy.

Tento turnaj je jen jedním z řady plánovaných setkání mezi našimi městy. „Po nedávné účasti šumperských sportovců na běžeckém závodu na 10 km Bieg Nyski se jednal už o druhou návštěvu polských sousedů,“ říká Bohuslav Vondruška, tiskový mluvčí města a dodává, že očekáváme tradiční účast polských běžců na šestém ročníku ŠumpeRUNu.

Jménem města Šumperka děkujeme za organizaci turnaje a vřelé přijetí.