Šumperk.info

oblačno oblačno, 15°C

Dnes je úterý 29.4 a svátek má Robert

Aktuality:


ZRUŠENO! Rocková kapela Alkehol dostane Šumperk do varu

3. 5. 2018 v 12:00 - Populární rocková skupina Alkehol, která slaví úspěchy už 26 let na hudební scéně, společně s jesenickou předkapelou DW8 a plzeňskými Septic People dostanou svým živelným vystoupením v pátek 4. května v Domě kultury Šumperk diváky pořádně do varu.
Alkehol
Alkehol

Skupina Alkehol vznikla v listopadu roku 1991. Tehdy se kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor Ota Hereš a Petr Buneš rozhodli složit pro zábavu složit pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Ústředím místem, kde svou tvorbu konzultovali, byla pražská restaurace „Na Slamníku“.
Demo pojmenované „Hospodo, nalejvej“ dokončiliv lednu 1992 již pod názvem Alkehol a bylo nabídnuto nahrávací firmě Monitor, která nabídku přijala. První eponymní album bylo nahráno hned v dubnu toho roku a ke dvanácti skladbám uvedených již na demu přibyly další tři písně. Na nahrávání se podíleli i Filip Robovski a Lou Fanánek Hagen.
Po úspěchu alba se dalšími členy skupiny stali Martin Melmus (dříve Törr) a Tonda Rauer. Na svém prvním koncertu se představili jako předkapela skupiny Kabát. Úspěch kapely pokračoval vydáním desky S úsměvem se pije líp v roce 1993. Ta vyhrála televizní hitparádu a následně skupina vystoupila ve vyprodaném sále Lucerna v Praze. Od té doby odehrála stovky koncertů, několik turné, zúčastnila se řady festivalů v Čechách i zahraničí.
Kapela nahrála také několik hymen pro sportovní kluby, například v roce 1992 pro fotbalový tým AC Sparta Praha (v současné době používá nástupovou hymnu od této kapely také hokejová HC Slavia Praha), v roce 2008 pak pro hokejový tým HC Kometa Brno.
V roli předkapely se jako první představí jesenická rocková skupina DW8, která vznikla ke konci roku 2009 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Bicana. Ke spolupráci vyzval své někdejší spoluhráče Jiřího Bouchala (bicí) a Jiřího Lužného (basa, zpěv). Během krátké chvíle vznikají skladby, které jsou ovlivněny tvorbou kapel Black Label Society, Godsmack nebo Black Stone Cherry. V prosinci 2011 dokončuje skupina své první demo. Na této nahrávce se představuje plnokrevným rockovým soundem a mohutnými kytarovými riffy s důrazem kladeným na vícehlasý vokál. Poté přichází do skupiny zpěvák a kytarista Miroslav Machálek a dosavadní trio se mění v klasický rockový kvartet. Jejich klip k písni Stroj byl nasazen do rotace hudební televize REBEL, kde díky tomu vyhráli ve zdejší Czechparádě cenu jako kapela měsíce.S podobným příběhem je zde i druhá předkapela Septic People z Domažlicka. Ta působí na hudební scéně od roku 2010 a skládá se ze čtyř členů - Alex Fedorov (kytara, zpěv), Václav Lochman (basová kytara, vokály), Honza Kolomazník (sólová kytara) a Honza Štolba (bicí). Žánrově se pohybujena pomezí punku, rocku, místy až metalu, ale nechybí prvky poctivého českého bigbeatu. Na svém kontě má už několik alb, na druhém z nich navíc hostovali Tomáš Hrbáček (Harlej) a Václav Bláha (Divokej Bill). Také se dočkala se mnoha nadšených ohlasů díky turné v Čechách i na Slovensku. V roce 2012 se přihlásila do soutěže o vytvoření hymny pro FC Viktorii Plzeň, pro kterou složila píseň "Červená a Modrá". Ta se dostala až do finále aod té doby je součástí koncertního repertoáru.

Během koncertu určitě zazní hity Nonstop, Podbabskej stánek, Na Slamníku, Okno mé lásky, Pivo dělá hezká těla, Na zdraví nebo Buráky," uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.



Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama