Výsledky a hodnocení žákovských týmů odehraného 4.kola Ligy žáků SpSM
U15
Třinec - FK SAN-JV Šumperk 1:2 (1:1)
Branky: Hejtmánek 2
Sestava : Viktorín- Stupka, Nosál, Pospíšil, Andoniu- Vejrosta, Vejchoda, Navrátil, Haša- Hejtmánek, Paclík
Hodnocení utkání : Zaslouženě jsme zvítězili, ale nebylo to jednoduché. Na velkém hřišti jsme sice měli po celý zápas neustálou převahu , ale špatné řešení finálních situací bylo na škodu našeho výkonu. Branku jsme dali poměrně pozdě, ale po chybách v obraně jsme měli záhy srovnáno. Tentokrát se nedařilo hráčům v záložní řadě. Na lavičce náhradníků není konkurence a má to vliv i na výkon některých hráčů. Vítězství zajistil Hejtmánek.
U14
Třinec - FK SAN-JV Šumperk 6:1 ( 2:0 )
Sestava : Jílovec ( 19´ ČK ) - Churavý, Novotný, Dostál, Kubičík J.
- Barčík, Žaitlík, Kubičík M., Štrpka ( 35´ brankář ) - Ladislav, Krč(19´ Heřmanský - brankář, 35´ hráč do pole za Štrpku )
Branka: Ladislav
Hodnocení utkání :
V okleštěné sestavě jsme prvních 15 minut hráli vyrovnané utkání. Soupeř hrozil nakopávanými míči za obranu. Chtěl tak využít rychlého a vysokého útočníka, aby chodil sám na brankáře. To se jim víceméně dařilo, ale vždy zasáhla stoperská dvojice Novotný - Dostál nebo brankář Jílovec. Ten bohužel neměl svůj den, protože na dlouhé balony za obranu vybíhal pozdě a musel tak likvidovat dva samostatné úniky zmíněného hráče. Při třetím nákopu zaspal víc než bylo záhodno, musel jít do souboje a spíš nešikovně než úmyslně brnkl hráče o nohu. Ten zbytečně přifilmoval střet a teatrálně upadl. Rozhodčí také neměl svůj den a zcela necitlivě Jílovce poslal pod sprchy. Podle mého názoru by žlutá karta zcela postačovala, protože míč a ani hráč nesměřoval k brance, ale trochu do boku k postranní čáře.
Nicméně od 19té minuty jsme hráli v deseti, což se projevovalo především na brankářském postu, kdy musel narychlo do branky Heřmanský. Do poločasu nám dal soupeř takové branky, že kdyby byl v bráně Jílovec, zřejmě bychom neinkasovali. Ještě do poločasu i v deseti jsme ohrožovali bránu soupeře. Dvakrát střílel ze střední vzdálenosti Žaitlík, bohužel netrefil a dvakrát unikal sám na brankáře Ladislav, ale ani jemu se nepodařilo přesně zakončit. Ve druhé půli pak v deseti docházely síly a ještě jsme čtyřikrát inkasovali. Kluci ale nic nevzdávali a pokoušeli se o rychlé brejky, kdy z dalších tří nám nakonec jeden vyšel. Musím pochválit i Hynka Štrpku, který se v nezvyklé roli brankáře velice činil a podal výborný výkon, když zlikvidoval pár soupeřových střel i šanci jeden na jednoho.
Kluci ale celý zápas odbojovali a nelze jinak, než je za předvedenou bojovnost pochválit. V normální sestavě bychom soupeře určitě potrápili více a jsem přesvědčen o tom, že bychom mohli pomýšlet i na bodový zisk.
trenér: Žaitlík
U13
FK ŠUMPERK - SFC OPAVA 3:10 (2:5)
Sestava:
Olečko – Dostál,Lidák,Smrčka – Bouchal,Cundrla,Mynář- Musílek - Mátl
Ondruška-Pavlů,Karkoška,David,-Palatka,Šmíd,Žák-Zatloukal – Hypr
Branky: Cundrla – 3 x
Výsledky jednotlivých poločasů:
A:A – 1:3 A:B – 2:0
B:B – 0:5 B:A – 0:2
Celkově tým A – 3:3
Celkově tým B – 0:7
Hodnocení utkání : V utkání s dalším atraktivním soupeřem jsme nezačali vůbec špatně a v podstatě šlo o vyrovnaný zápas, v němž přeci jen maličko nahoru měli hosté. Na hřišti č.1 jsme dokázali zvítězit 2:0,na hřišti č. 2 bohužel prohrát 0:5 , když dvě branky padly po hrubých taktických chybách,které bych již u této kategorie nerad viděl. Chyby však k fotbalu patří a snad se z nich poučíme. Po půli tedy 2:5.
Druhou půli jsme po výměně soupeřů drželi na hřišti č.2 pětadvacet minut bezbrankový stav a neproměnili několik střeleckých příležitost,když nás vychytal velmi dobře chytající hostující brankář.V největší příležitosti pak selhal Zatloukal,kdy míč před prázdnou brankou poslal pouze do tyče.Trest přišel vzápětí,naši riskantní rozehrávku před brankou soupeř vystihl a rázem jsme prohrávali.Chvíli před koncem jsme po pěkné individuální akci inkasovali ještě jednou.Konec tedy 0:2.Na hřišti č.1 jsme prohrávali hned od začátku a soupeř byl nutno sportovně uznat lepší a tuto převahu vyjádřil nakonec třemi brankami.Za nás skóroval v utkání již potřetí Cundrla a dosáhl tak ceněného hattricku.
Kluci zápas zvládli poměrně dobře a rozhodně se ctí, bohužel se nedokážeme vyvarovat velkých chyb,které jsou na této úrovni skoro vždy potrestány a tentokráte také nedokázali skórovat jindy střelecky disponovaní hráči Šmíd,Žák,Musílek či Palatka. Celkový výsledek mohl být ještě lepší. Přesto nás s ohledem na vývoj hráčů těší především schopnost našich kluků konkurovat hráčům z ligových či druholigových týmů.Pozitivní je také celková remíza družstva č.1 v poměru 3:3.
trenér: Netopil
U12
FK ŠUMPERK - SFC OPAVA 4:22 (2:11)
Sestava:
Horáček - Churavý, Schwarzer - Stašák, Horký, Holan - Dostál V.,Klimeš
Kovařík - Nguyen, Vavřík - Karger, Jecu, Mynář - Přikryl, Andrle
střídali: Pěček, Dostál P.
Branky: Mynář 2, Karger, Dostál P.
Výsledky jednotlivých poločasů:
A-A 1:8 B-B 1:3
B-A 2:4 A-B 0:7
Hodnocení utkání : V oslabené sestavě,kdy nám chybělo hned 7 hráčů, jsme nebyli rovnoceným soupeřem silnému týmu Opavy. Tým jsme doplnili 4 hráči ročníku 2004, abychom utkání vůbec odehráli. Klukům nemohu sice upřít snahu, ale fotbalovost byla na straně soupeře. Po celý zápas byl tým Opavy lepší a zaslouženě vyhrál. Čeká nás teď týden "smrti", kdy jedeme na půdu Frýdku Místku a Sigmy Olomouc a po nich na našem hřišti přivítáme tým Baníku Ostrava. Na tyto zápasy bychom měli být téměř kompletní a všichni se již těšíme jak se poměříme s těmi nejlepšími.
trenér: Hecl
Fotbal: Výsledky a hodnocení zápasů žáků
2. 9. 2014 v 20:30

FOTO: fotbal-sumperk.cz
Reklama
Reklama
Komerční sdělení
Šumperk.info na Facebooku
Přidejte se k nám na facebooku.